Sharda
Insekcytyd

EAN:8904150083154

Asset (acetamipryd) Sharda - insektycyd

Asset Sharda to nowoczesny insektycyd w formie granul rozpuszczalnych w wodzie (SG), przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących w uprawie rzepaku ozimego, jabłoni oraz małoobszarowo gruszy. Działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie na roślinie. Zawiera substancję czynną acetamipryd (200 g/kg), należącą do grupy neonikotynoidów. Środek stosuje się przy użyciu opryskiwaczy polowych i sadowniczych, a okres karencji wynosi 28 dni dla rzepaku oraz 14 dni dla jabłoni i gruszy. Przechowywać w oryginalnych opakowaniach w temperaturze 0°C - 30°C. Stosowanie tylko przez przeszkolone osoby.

Asset Sharda - insektycyd

  • Dedykowane zastosowanie - do stosowania w uprawach rzepaku i jabłoni, małoobszarowo również gruszy.
  • Środek do zwalczania słodyszka rzepakowego i mszyc.
  • W wygodnej formie granul rozpuszczalnych w wodzie.

Asset to insektycyd w formie granul rozpuszczalnych w wodzie (SG), o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Przeznaczony jest do zwalczania szkodników ssących i gryzących w uprawie rzepaku ozimego i roślin sadowniczych. Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie.

Środek Asset Sharda przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych i sadowniczych.

Asset Sharda - zawartość substancji czynnych:

  • acetamipryd (związek z grupy pochodnych neonikotynoidów) – 200 g/kg (20 %).

Zgodnie z klasyfikacją IRAC substancja czynna środka – acetamipryd, należy do grupy pochodnych neonikotynoidów (grupa 4A).

Insektycyd Asset Sharda - zwalczane insekty:

  • Słodyszek rzepakowiec,
  • Mszyce.

Środek owadobójczy Asset Sharda - zastosowanie w uprawach:

  • Rzepak,
  • Jabłoń.

Małoobszarowo:

  • Grusza.

Insektycyd na mszyce i słodyszka Asset Sharda - okresy karencji i prewencji:

Okres krencji - okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej:

  • Rzepak – 28 dni.
  • Jabłoń,grusza – 14 dni.

Okres prewencji - okres od zastosowania środka do dnia, w którym na obszar, na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta:

  • Nie wchodzić do czasu wyschnięcia cieczy użytkowej na powierzchni roślin.

Asset Sharda - sporządzanie cieczy użytkowej:

Ciecz użytkową przygotować bezpośrednio przed zastosowaniem. Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego do połowy wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową, uzupełnić wodą do potrzebnej ilości i dokładnie wymieszać. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza nie wyposażonego w mieszadło hydrauliczne, ciecz mechanicznie wymieszać. W przypadku przerw w opryskiwaniu, przed ponownym przystąpieniem do pracy ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza dokładnie wymieszać.

Środek na owady Asset - następstwo roślin:

W przypadku konieczności wcześniejszej likwidacji plantacji opryskanej środkiem ASSET, roślin następczych (przesiewów) nie należy chronić środkiem owadobójczym zawierającym substancję czynną acetamipryd.

Insektycyd Asset Sharda - wskazówki dotyczące stosowania i przechowywania środka:

  • Chronić przed dziećmi.
  • Środek ochrony roślin przechowywać:
    − w miejscach lub obiektach, w których zastosowano odpowiednie rozwiązania zabezpieczające przed skażeniem środowiska oraz dostępem osób trzecich,
    − w oryginalnych opakowaniach, w sposób uniemożliwiający kontakt z żywnością, napojami lub paszą,
    − w temperaturze 0°C - 30°C, z dala od źródeł ciepła.

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwa. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Uprawa

Zwalczanie agrofagu

Dawkowanie

Termin stosowania

Rzepak

Słodyszek rzepakowiec

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania:0,2kg/ha Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania:0,2kg/ha Liczba zabiegów: 1 Zalecana ilość wody: 200-600 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

Termin stosowania środka: Opryskiwać w momencie nalotu szkodnika na plantację, zgodnie z sygnalizacją, do fazy żółtego pąka rzepaku (BBCH 59).

Jabłoń

Mszyce

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania:0,18kg/ha (0,11 kg na 10 000 m2 ściany liści– LWA). Liczba zabiegów: 1 Zalecana ilość wody: 900-1000 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1. Zabieg wykonać opryskiwaczem wyposażonym w rozpylacze antyznoszeniowe. Zalecana dawka środka odniesiona jest do faktycznego obiektu opryskiwania, czyli bocznej powierzchni rzędu drzew, określanej jako „ściana liści”: Powierzchnia ściany liści [m2 /ha] = (2 x wysokość korony drzewa/ściany liści / rozstawa rzędów [m]) X 10 000 [m2 /ha]. Obliczenie ilości środka potrzebnego na 1 ha sadu (kg/ha) w celu sporządzenia cieczy użytkowej: Ilość środka [kg/ha] = [(zalecana dawka środka na powierzchnię ściany liści [kg/10 000 m2] x Ilość środka powierzchnia ściany liści [m2 /ha]) / 10 000 [m2 /ha]]. Nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej dawki środka = 0,18 kg/ha w zastosowaniu w sadach jabłoniowych i gruszowych, nawet w sytuacji, gdy aktualna powierzchnia ściany liści (LWA) wskazywać może na potrzebę zastosowania wyżej dawki.

Termin stosowania środka: Opryskiwać w momencie pojawienia się pierwszych kolonii mszyc, zgodnie z sygnalizacją po końcu fazy kwitnienia, gdy wszystkie płatki opadły (BBCH 69).

Grusza

Mszyce

Maksymalna /zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,18 kg/ha (0,11 kg na 10 000 m2 ściany liści– LWA). Zalecana ilość wody: 900-1000 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1. Zabieg wykonać opryskiwaczem wyposażonym w rozpylacze antyznoszeniowe.

Termin stosowania środka: Środek zastosować w momencie pojawienia się pierwszych kolonii mszyc, zgodnie z sygnalizacją, po fazie końca kwitnienia, gdy wszystkie płatki opadły (BBCH 69).