Sharda
Insekcytyd

EAN:8904150085165

Labamba (lambda-cyhalotryna) Sharda - insektycyd

Labamba Sharda to insektycyd w formie zawiesiny kapsuł w cieczy do rozcieńczania wodą (CS), charakteryzujący się działaniem kontaktowym i żołądkowym. Jest stosowany w uprawach kapusty głowiastej, pomidora, pszenicy ozimej i rzepaku ozimego przy użyciu opryskiwaczy polowych. Skuteczny w zwalczaniu szkodników takich jak: słodyszek rzepakowy, mączliki i mszyce. Substancja czynna, lambda-cyhalotryna (100 g/l), zaliczona jest do grupy 3A wg klasyfikacji IRAC. Okres karencji wynosi od 3 do 35 dni w zależności od uprawy. Produkt należy przechowywać w sposób bezpieczny, chronić przed dziećmi i stosować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Użytkowanie wymaga odpowiednich kwalifikacji.

Labamba Sharda - insektycyd

  • Dedykowane zastosowanie - do stosowania w uprawach kapusty głowiastej, pomidora, pszenicy ozimej i rzepaku ozimego.
  • Środek do zwalczania słodyszka rzepakowego, mączlików i mszyc.
  • W wygodnej formie zawiesiny kapsuł w cieczy do rozcieńczania wodą.

Labamba to insektycyd w formie zawiesiny kapsuł w cieczy do rozcieńczania wodą (CS), o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i ssących. Na roślinie działa powierzchniowo.

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

Labamba Sharda - zawartość substancji czynnych:

Zgodnie z klasyfikacją IRAC substancja czynna lambda-cyhalotryna zaliczona jest do grupy 3A.

Insektycyd Labamba Sharda - zwalczane insekty:

  • mączlik szklarniowy i inne gatunki mączlików (średni poziom zwalczania),
  • mszyca burakowa i inne gatunki mszyc (średni poziom zwalczania),
  • mszyca kapuściana,
  • mszyca zbożowa,
  • słodyszek rzepakowy.

Środek owadobójczy Labamba Sharda - zastosowanie w uprawach:

  • Kapusta głowiasta,
  • Pomidor (w uprawie polowej),
  • Pomidor (w uprawie szklarniowej i w uprawie pod osłonami),
  • Pszenica ozima,
  • Rzepak ozimy.

Insektycyd na mszyce, słodyszka i mączlika Labamba Sharda - okresy karencji i prewencji:

Okres krencji - okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej:

  • Kapusta głowiasta – 3 dni,
  • Pomidory (w uprawie polowej, w uprawie szklarniowej i w uprawie pod osłonami) – 3 dni,
  • Pszenica ozima – 28 dni,
  • Rzepak ozimy – 35 dni.

Okres prewencji - okres od zastosowania środka do dnia, w którym na obszar, na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta:

  • Nie wchodzić do czasu wyschnięcia cieczy użytkowej na powierzchni roślin.

Insektycyd Labamba Sharda - wskazówki dotyczące stosowania i przechowywania środka:

  • Chronić przed dziećmi.
  • Środek ochrony roślin przechowywać:
    - w oryginalnych opakowaniach,
    - w sposób uniemożliwiający: kontakt z żywnością, napojami lub paszą, skażenie środowiska oraz dostęp osób trzecich,
    - w temperaturze 0°C - 30°C.

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwa. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Uprawa

Zwalczanie agrofagu

Dawkowanie

Termin stosowania

Kapusta głowiasta

mszyca kapuściana, mszyca burakowa i inne gatunki mszyc (średni poziom zwalczania)

Zalecana/maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,075 l/ha Liczba zabiegów: 1 Zalecana ilość wody: 200-600 l/ha Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

Termin stosowania środka: Zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika lub po zauważeniu pierwszych objawów żerowania, od fazy, gdy zaczynają się tworzyć główki do fazy, gdy główka osiąga 30% typowej wielkości (BBCH 41-43).

Pomidor (w uprawie polowej)

mszyca burakowa i inne gatunki mszyc (średni poziom zwalczania)

Zalecana/maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,075 l/ha Liczba zabiegów: 1 Zalecana ilość wody: 300-1000 l/ha Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

Termin stosowania środka: zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika lub po zauważeniu pierwszych objawów żerowania, od początku fazy rozwoju kwiatostanu (widoczny pierwszy pąk kwiatowy) do fazy, w której 50% owoców uzyskuje typową barwę (BCH 51-85).

Pomidor (w uprawie szklarniowej i w uprawie pod osłonami)

mączlik szklarniowy i inne gatunki mączlików (średni poziom zwalczania)

Zalecana/maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,075 l/ha Liczba zabiegów: 1 Zalecana ilość wody: 300-1000 l/ha Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym (cyklu uprawy): 1

Termin stosowania środka: zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika lub po zauważeniu pierwszych objawów żerowania, od początku fazy rozwoju kwiatostanu (widoczny pierwszy pąk kwiatowy) do fazy, w której 50% owoców uzyskuje typową barwę (BCH 51-85).

Pszenica ozima

mszyca zbożowa

Zalecana/maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,075 l/ha Liczba zabiegów: 1 Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

Termin stosowania środka: zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika, od fazy początku grubienia (nabrzmiewania) pochwy liściowej liścia flagowego - wczesna faza rozwoju kłosa do fazy pełnej dojrzałości mlecznej ziarniaków (BBCH 41–75).

Rzepak ozimy

słodyszek rzepakowy

Zalecana/maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,075 l/ha Liczba zabiegów: 1 Zalecana ilość wody: 200-600 l/ha Zalecane opryskiwanie: średniokropliste. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

Termin stosowania środka: zabieg wykonać po wystąpieniu szkodnika, zgodnie z sygnalizacją, od fazy początku rozwoju pąków kwiatowych do fazy żółtego pąka (BBCH 50-59).