UPL
Insekcytyd

EAN:5907772513262

Cyperkill Max 500 EC (cypermetryna) UPL - insektycyd

Cyperkill Max 500 EC to insektycyd w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, działający kontaktowo i żołądkowo. Jest przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących w uprawach roślin rolniczych, warzywnych i ozdobnych. Cyperkill działa powierzchniowo na roślinie i zawiera 500 g/l (51,6%) cypermetryny z grupy pyretroidów. Zwalcza ponad 20 gatunków insektów, w tym mszyce, larwy stonki ziemniaczanej, skrzypionki oraz slodyszka rzepakowego. Stosowany w uprawach takich jak rzepak, pszenica, kapusta, ziemniaki, inne warzywa i rośliny ozdobne. Zaleca się stosowanie go w temperaturze poniżej 20°C oraz unikanie używania w czasie kwitnienia roślin, by chronić pszczoły. Środek działa najskuteczniej dokładnie pokrywając wszystkie części rośliny.

Co wyróżnia ten produkt?

Agrosimex

Wysoka wydajność i skuteczność ochrony

Agrosimex

Szybkie działanie

Agrosimex

Szerokie spektrum działania

Agrosimex

Sprawdzony komponent do mieszanek z innymi produktami

Skuteczna i wydajna ochrona insektycydowa

Zawiera w swym składzie cypermetrynę. Wykazuje działanie kontaktowe i żołądkowe na owady. Przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących w uprawach roślin rolniczych, warzywnych i ozdobnych. Cypermetryna zawarta w produkcie Cyperkill Max 500 EC zmienia funkcje kanałów sodowych w neuronach, zakłócając przewodzenie sygnałów elektrycznych w układzie nerwowym owadów. Na roślinie działa powierzchniowo. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

image
image

Jak działa cypermetryna?

Cypermetryna należy do pyretroidów (grupa 3A wg IRAC), które działają na układ nerwowy owadów. Pyretroidy powodują opóźnienie zamknięcia lub inaktywację lub długotrwałe otwarcie wrażliwych na napięcie kanałów sodowych, co prowadzi do większej ilości jonów sodu przenikających przez błonę i depolaryzację błony. Wpływa to na zakłócenie przewodzenia sygnałów w układzie nerwowym owadów. Bezpośrednimi objawami zatrucia pyretroidowego u owadów są drżenie i nadmierne pobudzenie, po którym następuje paraliż.

Jak Cyperkill Max działa na szkodniki?

Cypermetryna zawarta w Cyperkill Max wykazuje działanie kontaktowe, które polega na tym, że substancja czynna wnika przez naskórek owadów, powodując ich śmierć. Cyperkill Max wykazuje również działanie żołądkowe, które wywołuje śmierć szkodnika po spożyciu przez niego substancji czynnej znajdującej się na roślinie po oprysku.

image

Jakie szkodniki zwalcza Cyperkill Max?

image

Mszyce

Wysysają soki z roślin co osłabia kondycję roślin. Wytwarzana przez mszyce spadź zatyka aparaty szparkowe, co utrudnia oddychanie roślinom. Mszyce są wektorami chorób wirusowych. Cyperkill Max jest zarejestrowany do zwalczania mszyc w uprawach: pszenicy jarej i ozimej, grochu siewnego oraz uprawach małoobszarowych tj. bobik, brokuł, fasola, fasola szparagowa, kalafior, konopie siewne, łubin, sałata, soczewica, soja, soczewica, rośliny ozdobne.

Skrzypionki

Ich szkodliwość polega na wygryzaniu tkanki miękiszowej liści. Ogranicza to powierzchnię asymilacyjną roślin. Cyperkill Max jest zarejestrowany do zwalczania skrzypionek w uprawach pszenicy ozimej i jarej oraz jęczmienia jarego.

image
image

Stonka ziemniaczana

Szkodliwe są larwy i chrząszcze, które wygryzają tkankę roślinną, przez co ograniczają powierzchnię asymilacyjną roślin. W przypadku masowego pojawu mogą pojawiać się głodożery. Cyperkill Max jest zarejestrowany do zwalczania stonki ziemniaczanej w uprawie ziemniaka.

Chowacz podobnik

Larwy chowacza podobnika niszczą nasiona rzepaku w łuszczynie. Przez otwór wydrążony w łuszczynie przedostaje się również inny szkodnik – pryszczarek kapustnik. Uszkodzone łuszczyny są bardziej podatne na choroby i gnicie. Cyperkill Max jest zarejestrowany do zwalczania chowacza podobnika w uprawie rzepaku ozimego oraz uprawach małoobszarowych tj. gorczyca biała, gorczyca czarna, gorczyca sarepska oraz rzepak jary.

image
image

Słodyszek rzepakowy

Chrząszcze słodyszka rzepakowego żywią się pyłkiem, i dlatego by się do niego dostać przegryzają pąki kwiatowe rzepaku często przy tym uszkadzając słupek. Uszkodzone pąki żółkną, zasychają i opadają, pozostawiają po sobie jedynie szypułkę, skutkiem czego są nierówne kwiatostany i nieregularnie ułożone łuszczyny. Cyperkill Max jest zarejestrowany do ograniczania słodyszka rzepakowego w uprawie rzepaku ozimego oraz uprawach małoobszarowych tj. gorczyca biała, gorczyca czarna, gorczyca sarepska oraz rzepak jary.

Chowacz czterozębny

Młode larwy chowacza czterozębnego wgryzają się przez ogonki liściowe do łodyg. W miejscu wgryzienia pozostaje zabliźniony otwór. Zaatakowane rośliny początkowo nie wykazują żadnych objawów uszkodzenia, w późniejszym czasie następuje żółknięcie i załamywanie liści, pędy stają się łamliwe. Cyperkill Max jest zarejestrowany do ograniczania chowacz czterozębny w uprawie rzepaku ozimego oraz uprawach małoobszarowych tj. gorczyca biała, gorczyca czarna, gorczyca sarepska oraz rzepak jary.

image
image

Tantniś krzyżowiaczek

Larwy tantnisia krzyżowiaczka żerują na liściach kapusty pozostawiając na nich niewielkie okienka. Ogranicza to powierzchnię asymilacyjną roślin, przez co rośliny gorzej się rozwijają i wydają niższy plon. Cyperkill Max jest zarejestrowany do zwalczania tantnisia krzyżowiaczka w uprawie kapustny głowiastej oraz uprawach małoobszarowych tj. brokuł, kalafior, kapusta brukselska, kapusta czerwona, kapusta włoska.

Wciornastki

Wciornastki żerują na liściach pora pozostawiając srebrzystobiałe plamki, które powstają na skutek wypełnienia powietrzem pustych tkanek. W wyniku żerowania wciornastków rośliny są osłabione i wydają mniejszy plon. Cyperkill Max jest zarejestrowany do zwalczania wciornastków w uprawie pora oraz uprawach małoobszarowych tj. brokuł, cebula, czosnek, kalafior, kapusta brukselska, kapusta czerwona, kapusta włoska, konopie, len, szalotka.

image
image

Jak sporządzić ciecz roboczą?

  • Przed przystąpieniem do sporządzenia cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość.

  • Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą z włączonym mieszadłem.

  • Opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową.

  • Następnie zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do potrzebnej ilości.

  • Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza nie wyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz mechaniczne wymieszać.

Cyperkill Max - dobre praktyki

Agrosimex

Środek działa najskuteczniej w temperaturze poniżej 20° C. W temperaturze wyższej zabiegi wykonywać pod koniec dnia.

Agrosimex

Pamiętaj o ochronie zapylaczy. Nie stosuj środka na roślinach w czasie ich kwitnienia oraz podczas oblotu pszczół oraz w miejscach, gdzie mają pożytek.

Agrosimex

Z uwagi na możliwość wystąpienia odporności na pyretroidy, środek stosować przemiennie z insektycydami należącymi do innych grup chemicznych o odmiennym mechanizmie działania.

Agrosimex

Zabieg wykonać dokładnie, aby wszystkie części rośliny były pokryte cieczą użytkową. W tym celu do cieczy roboczej warto dodać adiuwant: Flipper.

Skład

Cypermetryna 500 g/l (związek z grupy pyretroidów) Pyretriody to relatywnie niedrogie i skuteczne rozwiązanie w ochronie insektycydowej w porównaniu do innych dostępnych rozwiązań na rynku.

image

Kupując Cyperkill zyskujesz

Agrosimex

Wysoką wydajność i skuteczność ochrony

Agrosimex

Szybkie działanie

Agrosimex

Szerokie spektrum działania

Agrosimex

Sprawdzony komponent do mieszanek z innymi produktami

Agrosimex

Tanią i skuteczną ochronę roślin uprawnych

Uprawa

Zwalczanie Agrofagu

Jak stosować? Dawkowanie

Kiedy stosować?

burak cukrowy (uprawy małoobszarowe)

szarek komośnik, tarczyk mgławy, tarczyk złotosmugi

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-600 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać po pojawieniu się chrząszczy, od fazy rozwiniętych 2 liści właściwych do fazy, gdy liście zakrywają 50% powierzchni gleby (BBCH 12 - 35). Liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.

burak ćwikłowy, burak pastewny (uprawy małoobszarowe)

drobnica burakowa, mszyce, pchełka burakowa, tarczyk mgławy, szarek komośnik

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-600 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać zgodnie z sygnalizacją, po wystąpieniu szkodników, od fazy rozwiniętych 2 liści właściwych do fazy, gdy liście zakrywają 50% powierzchni gleby (BBCH 12 - 35).

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.

Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.

brukiew, rzepa (uprawy małoobszarowe)

mszyce, pchełki, gąsienice zjadające liście

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha.

Zabieg wykonać zgodnie z sygnalizacją, po wystąpieniu szkodników, od fazy rozwiniętych 2 liści właściwych do fazy, gdy korzeń osiąga dojrzałość zbiorczą (BBCH 12 - 49).

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.

Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.

szparagi (uprawy małoobszarowe)

poskrzypka szparagowa, poskrzypka dwunastokropkowa, mszyce

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-600 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać po zakończeniu zbioru wypustek, po pojawieniu się szkodników.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.

Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.

burak ćwikłowy, szczypiorek, pietruszka naciowa, szczaw, szpinak (uprawy małoobszarowe)

mszyce, zmieniki, gąsienice zjadające liście

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać zgodnie z sygnalizacją, po wystąpieniu szkodników, od fazy dwóch liści właściwych do fazy, gdy liście uzyskają 60% masy typowej dla odmiany (BBCH 12 - 46).

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.

Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.

koper ogrodowy (uprawy małoobszarowe)

mszyce

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha.Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać zgodnie z sygnalizacją, po wystąpieniu szkodników, od fazy dwóch liści właściwych do fazy, gdy uzyskano 60% masy liściowej typowej dla odmiany (BBCH 12 - 46).

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.

Odstęp pomiędzy zabiegami: 10 dni.

konopie siewne (uprawy małoobszarowe)

mszyce, pchełki, wciornastki

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-600 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać po wystąpieniu pierwszych szkodników, od fazy widocznych 9 międzywęźli do fazy, gdy widoczne są pierwsze płatki kwiatowe, ale pąki są nadal zamknięte (BBCH 39-59).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 14 dni.

len zwyczajny uprawiany na włókno (uprawy małoobszarowe)

wciornastki, pchełki

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-600 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać po wystąpieniu pierwszych szkodników, od fazy widocznych 9 międzywęźli do fazy, gdy widoczne są pierwsze płatki kwiatowe, ale pąki są nadal zamknięte (BBCH 39-59).

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.

Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 14 dni.

len zwyczajny uprawiany na nasiona (uprawy małoobszarowe) 

wciornastki, pchełki

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 300-400 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać po wystąpieniu pierwszych szkodników, od fazy widocznych 9 międzywęźli do fazy, gdy widoczne są pierwsze płatki kwiatowe, ale pąki są nadal zamknięte (BBCH 39-59) lub od pełni do końcowej fazy kwitnienia, gdy większość płatków opadła (BBCH 65-67).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 14 dni.

gorczyca biała, gorczyca czarna, gorczyca sarepska, rzepak jary (uprawy małoobszarowe)

pchełki, słodyszek rzepakowy, chowacz podobnik

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 300-400 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Pchełki, słodyszek rzepakowy, chowacz czterozębny: zabieg wykonać zgodnie z sygnalizacją, po wystąpieniu chrząszczy, od fazy widocznych 9 międzywęźli do fazy, gdy widoczne są pierwsze płatki kwiatowe, ale pąki są nadal zamknięte (BBCH 39-59).

Chowacz podobnik, pchełki:  zabieg wykonać od pełni do końcowej fazy kwitnienia, gdy większość płatków
opadła (BBCH 65-67).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 14 dni.

 

bobik, łubin wąskolistny, łubin biały, łubin żółty, groch siewny, peluszka, soja, fasola, soczewica (uprawy małoobszarowe)

mszyce, zmieniki

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać zgodnie z sygnalizacją, po wystąpieniu szkodników, od fazy 9 liści do fazy, gdy widoczne są pierwsze, ale nadal zamknięte pąki kwiatowe (BBCH 19-55).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.

bób, fasola szparagowa, fasola, groch siewny (uprawy małoobszarowe)

zmieniki, mszyce

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-600 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać zgodnie z sygnalizacją, po wystąpieniu szkodników, od fazy 9 liści do fazy, gdy widoczne są pierwsze, ale nadal zamknięte pąki kwiatowe (BBCH 19-55).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.

kapusta brukselska, kapusta czerwona, kapusta włoska (uprawy małoobszarowe)

bielinek kapustnik, bielinek rzepnik, błyszczka jarzynówka, mszyce, pchełki, piętnówka kapustnica, tantniś krzyżowiaczek, wciornastki

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-600 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

 Zabieg wykonać zgodnie z sygnalizacją po wystąpieniu szkodników, od fazy całkowicie rozwiniętych liścieni do momentu, gdy główka osiąga 60% typowej wielkości (kapusta czerwona, kapusta włoska) / 60% rozgałęzień mocno zamkniętych (brukselka) (BBCH 10-46).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.

brokuł, kalafior (uprawy małoobszarowe)

bielinek kapustnik, bielinek rzepnik, błyszczka jarzynówka, mszyce, pchełki, piętnówka kapustnica, tantniś krzyżowiaczek, wciornastki

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać zgodnie z sygnalizacją po wystąpieniu szkodników, od fazy całkowicie rozwiniętych liścieni do momentu, gdy główka osiąga 60% typowej wielkości (BBCH 10-46).

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.

sałata (uprawy małoobszarowe)

mszyce, zmieniki

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,06 l/ha. Zalecana ilość wody: 300-400 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać zgodnie z sygnalizacją, po wystąpieniu szkodników, od fazy dwóch liści właściwych do fazy, gdy liście uzyskają 60% masy typowej dla odmiany (BBCH 12-46).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.

cebula, czosnek, szalotka (uprawy małoobszarowe)

wciornastki

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 200 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać po pojawieniu się pierwszych szkodników, od fazy wyraźnie widocznego pierwszego liścia do fazy, gdy cebula osiąga 50% typowej średnicy (BBCH 11-45).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.

rośliny ozdobne (krzewy, byliny, rośliny jednoroczne, uprawy małoobszarowe)

błonkówki, larwy, mszyce, zmieniki, gąsienice motyli

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-600 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać po wystąpieniu pierwszych szkodników od fazy dwóch liści właściwych do końca sezonu wegetacyjnego (od BBCH 12).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 14 dni.

por

wciornastki

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-600 l/ha.
Zalecany rodzaj opryskiwania: średniokroplisty.

Zabieg wykonać po wystąpieniu pierwszych szkodników, od fazy widocznego pierwszego liścia do fazy, gdy por osiągnie długość i średnicę łodygi typową dla odmiany (BBCH 11-47).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni

pszenica ozima, pszenica jara

mszyca zbożowa, skrzypionki

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha.

mszyce: zabieg wykonać po wykłoszeniu, nie później niż do okresu dojrzałości mlecznej ziarna (pszenica w fazie BBCH 59-73);
skrzypionki: środek stosować od początku wylęgania się larw (pszenica w fazie BBCH 39-65).

Liczba zabiegów: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 14 dni.

jęczmień jary

skrzypionki

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha.

tosowania: zabieg wykonać od początku wylęgania się larw, od fazy liścia flagowego do pełni kwitnienia jęczmienia (BBCH 39-65).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 14 dni.

ziemniak

larwy i chrząszcze stonki ziemniaczanej

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,06 l/ha.

Zabieg wykonać po pojawieniu się chrząszczy i larw stonki ziemniaczanej, od początku rozwoju liści do fazy widocznych pierwszych pąków kwiatowych na pędzie głównym (BBCH
10-51).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.

rzepak ozimy

słodyszek rzepakowy, chowacz czterozębny, chowacz podobnik

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha.

słodyszek rzepakowy, chowacz czterozębny: zabiegi stosować zgodnie z sygnalizacją, po wystąpieniu chrząszczy (rzepak w fazie BBCH 39-59);
chowacz podobnik: zabieg wykonać w początkowym okresie opadania płatków kwiatowych (rzepak w fazie BBCH 65-67). Liczba zabiegów: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 14 dni.

kapusta głowiasta

gąsienice tantnisia krzyżowiaczka

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha.

Zabieg wykonać w okresie masowego wylegania się gąsienic, od fazy całkowicie rozwiniętych liścieni do fazy, gdy główka osiąga 60% typowej wielkości (BBCH 10-46).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.

groch siewny cukrowy uprawiany na strąki

mszyca grochowa

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,05 l/ha.

zabieg wykonać po wystąpieniu licznych kolonii mszyc, od fazy 9 liści do fazy, gdy widoczne są pierwsze, ale nadal zamknięte pąki kwiatowe (BBCH 19-55).
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: co najmniej 10 dni.